Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

C#,SQL Server και instalation εφαρμογης

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò dani. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος sakis_drm στις 02-08-2009, 13:27. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-06-2008, 19:47 42733

    C#,SQL Server και instalation εφαρμογης

    καλησπερα σε ολους.Λοιπον,για τις ανεγκες μιας εργασιας στην σχολη,εχω φτιαξει μια εφαρμογη σε C# που συνδεεται με μια βαση δεδομενων μεσω SQL Server 2005.H εφαρμογη ειναι ετοιμη.Το προβλημα μου ομως ειναι το εξης.Θελω αυτο το προγραμμα να το δωσω στον καθηγητη μου ωστε να το δει.Δηλαδη θελω  να δημιουργησω και διαδικασια εγκαταστασης.Ομως εχω καποες αποριες μιας και ειναι η πρωτη μου επαφη με VS.Εστω οτι θα φτιαξω Instalation για την εφαρμογη.Με την βαση τι θα γινεται;Θα πρεπει καθε υπολογιστης να εχει SQL Server για να τρεξει το προγραμμα μου?
    Γενικα οι αποριες μου ειναι για την μεταφερσιμοτητα τον προγραμματων που συνδεονται με βασεις δεδομενων.
  •  26-06-2008, 14:41 43112 σε απάντηση της 42733

    Απ: C#,SQL Server και instalation εφαρμογης

    Web ή client είναι η εφαρμογή;
  •  07-10-2008, 11:07 45206 σε απάντηση της 43112

    Απ: C#,SQL Server και instalation εφαρμογης

    Την ίδια απορία έχω κι εγώ φίλε dani.
  •  02-08-2009, 13:27 52892 σε απάντηση της 42733

    Απ: C#,SQL Server και instalation εφαρμογης

    Ναι θα πρέπει στο τοπικό δίκτυο του καθηγητή σου να είναι στημένος ο SQL server και μάλιστα σε έκδοση >= 2005.
    Θα πάρεις ένα backup τη βάση σου (ελπίζω να έχεις κρατήσει αντίγραφο της βάσης σου χωρίς δικά σου δεδομένα)
    και θα το κάνεις restore στον sql server του καθηγητή.
    επειδή τα στοιχεία σύνδεσης προς τον sql server είναι τραγικά πιθανό να διαφέρουν από αυτά που έχεις στη δική σου εγκατάσταση,
    προτείνεται να είναι αποθηκευμένα σε ένα xml αρχείο το οποίο θα το διαβάζει η εφαρμογή σου στην εκκίνηση της για να μπορέσει να βρεί τη βάση.

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems